Montážní středisko sipka RCM 60 - ČMŠ, a.s. - provozovna Hulín

Nadpis

Popis

Rekonstrukce elektroinstalace drapákového bagru RCM 60 na provozovně společnosti Českomoravský štěrk, a.s. – Hulín. 

Počátkem roku jsem prováděli rekonstrukci elektroinstalace drapákového bagru RCM60 na provozovně Hulín. Drapákovým bagrem je těžen štěrk na jezeře v Hulíně do hloubky až 40m. Vytěžený štěrk se pak dopravuje pomocí tlačných nákladních lodí do přístavu odkud je opět těžen a úpravnou zpracováván do jednotlivých frakcí.

Rekonstrukce elektroinstalace znamenala kompletní výměnu nevyhovující kabeláže a výměnu elektroinstalačních prvků s výjimkou motorů, které zůstaly původní. Vyměněno bylo i kompletní ovládání bagru.

Bagr je ovládán pomocí řídícího automatu SIMATIC S7-300 firmy SIEMENS. Automat SIMATIC S7-300  je instalován v pultu velínu a vizualizace je instalována v ovládacím přenosném panelu, který je umístěn do rozvaděče. Vizualizace je provedena pomocí ovládacího panelu typu OP177B firmy SIEMENS. Panel je možno instalovat jak v kabině řidiče, kde je v pultě připraven konektor připojení, tak i tento panel lze připojit v prostoru strojovny, vhledem k servisním činnostem (zkracování lan, převíjení lan, atd.).

Bagr RCM60 je možno ovládat jak v ručním režimu, tak i v automatickém režimu. Režim ovládání se volí  na pultu velínu, kde jsou instalovány ovladače pro ruční a automatický provoz dále je možno v případě prováděné údržby přepnout ovládání do místa zařízení.Napájení tohoto bagru je pomocí plovoucí kabelové trasy 6kV. Na bagru je instalována trafostanice s transformátorem 630kVA - 6/0,4kV. Drapákovou lžíci ovládají dva kroužkové motory 220kW. Při chodu dolů a nahoru zvedají a spouští tuto lžíci oba motory a při otvírání a zavírání jen jeden z nich.

Galerie

1248254859/small_1.jpg 1248254859/small_2.jpg 1248254859/small_3.jpg

RSS

RSS Aktuality RSS Obchod
©2007 Solid Team s.r.o. - Olomouc | Vytvořil: MAXlink-WiFi